Námestie Majstra Pavla 20, Levoča  /  Otvorené denne od 9:00 do 17:00  /  +421 53 45 134 96

Aké boli osudy najslávnejšieho umelca spájaného s Levočou? Kde žil a tvoril majster, ktorého celý svet pozná pod menom Majster Pavol z Levoče?

Odpovede na tieto otázky hľadajte v nenápadnom dome na levočskom námestí, ktoré nesie jeho meno. Dom číslo 20 na Námestí Majstra Pavla poodhalí fakty zo života umelca i úskalia jeho tvorby.

V historickom  dome na námestí, ktorého najstarším známym majiteľom bol Majster Pavol z Levoče je expozícia venovaná životu a dielu jedného z najvýznamnejších majstrov neskorej gotiky – rezbárovi Majstrovi Pavlovi. Vo forme faximile dokumentuje jeho najvýznamnejšie diela monumentálneho i komorného charakteru, ktorých originály sa nachádzajú nielen v chráme sv. Jakuba v Levoči ale aj v chrámoch východného a stredného  Slovenska. Fotografický a faktografický materiál približuje majstrove životné osudy.  Pohľad na  slávnu „Poslednú večeru“ či „Madonu“ z oltára Narodenia, vám úplne zblízka ponúknu možnosť rozpoznať aj tie najjemnejšie nuansy Majstrovej tvorby. Veľké monumentálne oltárne diela sa tu striedajú z komornými plastikami a ponúkajú neopakovateľný pohľad na tvorbu umelca z rozhrania neskorej gotiky a ranej renesancie v na našom teritóriu.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back To Top